Novinky

NOVÝ PEUGEOT e-Rifter PRAKTICKÝ A NADČASOVÝ

VŠESTRANNÉ VOZIDLO NA VOLNÝ ČAS PLNÉ ŽIVOTA
 
Rovnako ako zvyšok modelového radu PEUGEOT, aj E-RIFTER posúva elektrifikáciu a efektivitu
na vyššiu úroveň. E-RIFTER demonštruje schopnosť ponúknuť rôznym zákazníkom pozoruhodnú úroveň užívateľskej prívetivosti, pričom je pripravený na vzrušujúci každodenný život.
 
ALLURE: Ešte výraznejší dizajn pre dobrodružnú povahu.
EMOTION: Nové technológie na zvýšenie potešenia z jazdy a cestovania.
EXCELLENCE: Online a úsporný, s elektromotorom ponúka dojazd až 320 km.
 
Automobilka PEUGEOT si kladie za cieľ, aby bola do roku 2025 vedúcim veľkosériovým výrobcom
na trhu s elektromobilmi. PEUGEOT E-RIFTER tvorí súčasť najširšieho elektrického radu spomedzi všetkých európskych výrobcov s 9 elektrickými osobnými automobilmi a 3 elektrickými ľahkými úžitkovými vozidlami.
 
V rámci tejto stratégie ide nový E-RIFTER od úspechu k úspechu pokiaľ ide o elektrifikáciu 
s elektrickým dojazdom, ktorý teraz dosahuje 320 km, pričom zlepšuje vlastnosti, vďaka ktorým dosahuje toto všestranné vozidlo na voľný čas také úspechy: je pohodlné, priestranné a ponúka variabilný priestor pre cestujúcich, vysokú úroveň technologickej výbavy, pozoruhodný pôžitok 
z jazdy a atraktívny vonkajší vzhľad.
 
PEUGEOT E-RIFTER
 
ALLURE: DOBRODRUŽNÝ DIZAJN
 
Nový PEUGEOT E-RIFTER dostal vylepšený dizajn a nové podpisy značky, pričom si zachováva svalnatý, pevný a priateľský štýl, ktorý tvorí základ jeho výrazného dobrodružného charakteru.
 
Nový PEUGEOT E-RIFTER prichádza v súlade s hodnotami a očakávaniami svojich zákazníkov 
s posolstvom, ktoré hovorí, že „ALLURE prichádza v mnohých podobách“. Cieľovú skupinu tvoria optimistickí a aktívni zákazníci, ktorí hľadajú automobil s moderným dizajnom, s najnovšími online technológiami a požadujú vozidlo, ktoré je blízke prírode, prispieva k energetickej zmene, s dostatkom priestoru vo vnútri pre optimálny komfort.
Oceňujú tvary E-RIFTER Combispace, ktoré uspokoja celý rad víkendových voľnočasových aktivít (výlety s priateľmi, športové a kultúrne aktivity, videohry, fotografovanie, hudba atď.) a každodenných požiadaviek (rodinné cestovanie s deťmi, domácimi miláčikmi atď.).
 
• Nová predná časť. 
E-RIFTER má novú, dynamickejšiu prednú časť s novou maskou chladiča spojenou s novým znakom PEUGEOT v strede. Obklopuje ho ikonický svetelný podpis značky s tromi pazúrmi.
 
• Praktický, robustný dizajn. 
Asertívny štýl modelu E-RIFTER umocňujú nové farby ako zelená SIRKKA Green a modrá KIAMA Blue. Pomáhajú zvýrazniť veľkorysé tvary vozidla, obzvlášť vhodné na výlety, so širokými blatníkmi, impozantnými bočnými ochrannými krytmi, strešnými nosičmi a s vysokou svetlou výškou.
 
• Nový prístrojový panel. 
E-RIFTER dostal úplne novú prístrojovú dosku poskytujúcu vynikajúcu ergonómiu a kvalitnú povrchovú úpravu. Využíva ikonický PEUGEOT i-Cockpit® a je vybavená úplne novou 10-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením v strede hore (pozri nižšie).
 
• Príjemný priestor pre cestujúcich. 
Sedadlá sú potiahnuté novou svetlou a teplou svetlosivou látkou v súlade s novými materiálmi kabíny. Kabína bude ešte jasnejšia ak si zvolíte aj ikonickú strechu Zenith, ktorá vytvorí veľkorysú presklenú plochu, ale prinesie aj početné odkladacie priestory.
 
PEUGEOT E-RIFTER STYLOVY
 
EMOTION: E-RIFTER, KTORÝ DOKÁŽE VŠETKO
 
PEUGEOT E-RIFTER je všestrannejší než kedykoľvek predtým. Jeho nové technológie a ultra variabilný interiér znamenajú, že dokáže splniť každú potrebu a každú túžbu.
 
• Viac radosti z jazdy vďaka ešte technologicky vyspelejšiemu PEUGEOT i-Cockpit®.
 
₋ Nový E-RIFTER je vybavený novým 10-palcovým, 100 % digitálnym farebným prístrojovým panelom s optimalizovaným a prispôsobiteľným zobrazením základných informácií, vrátane informácií z navigačného systému a informácií týkajúcich sa toku energie a nabíjania.
 
₋ Nový veľký centrálny 10-palcový HD dotykový displej na ovládanie audiosystému a online navigácie.
 
₋ Nový kompaktný, kožou potiahnutý, vyhrievaný volant (v závislosti od verzie) s integrovanými ovládacími tlačidlami. Kompaktný volant PEUGEOT sa stal kľúčovou súčasťou radosti z jazdy!
 
• Nové špičkové technológie pre optimálnu bezpečnosť
 
₋ Komplexný rad asistenčných systémov: varovanie pred únavou vodiča, čítanie dopravných značiek, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, obmedzovač rýchlosti... E-RIFTER má 17 asistenčných systémov, ktoré boli optimalizované pre tento nový model so systémom adaptívneho tempomatu.
 
₋ Vylepšenú ponuku parkovacích asistentov teraz obsahuje 12 snímačov rozdelených medzi prednú a zadnú časť, ako aj systém VisioPark 180° vybavený parkovacou kamerou s vysokým rozlíšením.
 
• A ako vždy, výnimočná variabilita
 
₋ Nový E-RIFTER je dostupný vo dvoch dĺžkach: Standard (4,40 m) a Long (4,70 m). Druhá menovaná zväčšuje dĺžku rázvoru aj zadného previsu, čím poskytuje ešte viac priestoru. Navyše poskytuje aj možnosť výberu medzi 5 a 7 miestnou verziou.
 
₋ Samostatné, sklopné sedadlá. V 2. rade možno sedadlá jednoducho sklopiť do podlahy. V závislosti od výbavy tu môžete mať tri samostatné sedadlá. Verzia Long ponúka možnosť mať v treťom rade dve samostatné sedadlá.
 
₋ Jednoduché nakladanie a vykladanie. E-RIFTER má v závislosti od verzie dvojicu posuvných bočných dverí a veľké zadné veko batožinového priestoru s otváracím oknom, ktoré je v segmente jedinečné.
 
₋ Veľkorysý objem batožinového priestoru. Batérie modelu E-RIFTER sú umiestnené pod podlahou a nemajú žiadny vplyv na veľkosť interiéru vozidla. Batožinový priestor ponúka objem od 775 litrov pod platom pre 5-miestnu verziu Standard až po 4 000 litrov pod strechou
so sklopenými sedadlami verzie Long E-RIFTER. K dispozícii je dostatok odkladacích priestorov, v závislosti od verzie až 186 litrov. Prepravu dlhých predmetov zjednodušuje možnosť sklopiť sedadlo spolujazdca do podlahy.
 
 
EXCELLENCE: VYLEPŠENÁ EFEKTÍVNOSŤ A KONEKTIVITA
 
Nový E-RIFTER dostal najnovšie technológie automobilky PEUGEOT v oblasti 100 % elektrických pohonných jednotiek a konektivity.
 
• 100 % elektrická pohonná jednotka, ktorá je úspornejšia než kedykoľvek predtým
 
₋ Dojazd až 320 km. Práca na celkovej efektivite vozidla umožnila udržať rovnakú úroveň výkonu – maximálna rýchlosť 135 km/h, z 0 na 100 km/h za 11,2 sekundy – pri súčasnom zlepšení dojazdu, ktorý teraz dosahuje až 320 km (v súčasnosti sa certifikuje podľa cyklu WLTP).
 
₋ Pohodlný výkon, ktorý možno využiť v troch jazdných režimoch. PEUGEOT E-RIFTER ponúka maximálny výkon 100 kW (136 k) a maximálny krútiaci moment 270 Nm. Vždy sú k dispozícii tri jazdné režimy : Eco pre maximalizáciu dojazdu, Power pre maximálny výkon pri plnom zaťažení a Normal.
 
₋ Nový systém rekuperácie pri brzdení. Na optimalizáciu dojazdu dostal nový model E-RIFTER nový systém rekuperácie pri brzdení, ktorý možno aktivovať na troch rôznych úrovniach regenerácie pomocou pádiel umiestnených za volantom.
 
₋ Nový E-RIFTER môže byť vybavený aj tepelným čerpadlom. Zlepšuje sa tak pohodlie pasažierov a zároveň pomáha optimalizovať účinnosť, a tým aj dojazd.
 
₋ Efektívne nabíjanie. S 11 kW palubnou trojfázovou nabíjačkou dokáže E-RIFTER efektívne nabíjať svoju batériu s užitočnou kapacitou 50 kWh bez ohľadu na dostupnú infraštruktúru. Nabíjanie jednosmerným prúdom poskytuje výkon až do 100 kW.
 
 
Odhadované časy nabíjania sú:
Na 100 kW verejnej nabíjačke: 30 minút (nabitie z 0 na 80 %).
Z 11 kW nástennej nabíjačky (WallBoxu): plné nabitie pomocou 11 kW palubnej nabíjačky za 5 hodín.
Zo 16 A zosilnenej domácej zásuvky: plné nabitie za 15 hodín.
 
 
 
• Konektivita najnovšej generácie
 
₋ Veľký centrálny dotykový displej. Nový E-RIFTER sa štandardne dodáva s centrálnym 10-palcovým HD farebným dotykovým displejom na ovládanie online informačného systému. Pre ešte väčší komfort umožňuje hlasový asistent OK PEUGEOT ovládať hlavné funkcie  vašim hlasom.
 
₋ Online informačné systémy PEUGEOT i-Connect® a PEUGEOT i-Connect® Advanced. Systém PEUGEOT i-Connect® ponúka komplexnú a vysoko citlivú konektivitu vďaka funkcii bezdrôtového zrkadlenia (Apple CarPlay/Android Auto). Technologický zážitok dopĺňa voliteľný PEUGEOT i-Connect® Advanced, ktorý obsahuje aj vysoko výkonnú online navigáciu TomTom. Aktualizácie systému sa vykonávajú vzduchom.
 
₋ Na stredovej konzole môže byť umiestnená bezdrôtová nabíjačka smartfónu.
 
₋ Viac zásuviek: 2 × USB-C, 1 × USB-A a 230 V zásuvka.
 
₋ Online služby:
 
Aplikácia pre smartfóny MyPeugeot® pridáva do nového modelu E-RIFTER nové funkcie a služby:
 
Virtuálna servisná knižka.
 
Možnosť odoslať vopred vytvorené trasy na diaľku do jeho palubného navigačného systému zo smartfónu. Navigácia je prednastavená tak, aby vykonávala hovorené pokyny. A s TomTom sa mapa bez problémov aktualizuje.
 
Odporúčanie nabíjacích bodov s cieľom optimalizovať cesty a zároveň predvídať úroveň nabíjania, ktorá je k dispozícii pri dojazde do cieľa. Naplánovaním jázd v MyPEUGEOT možno vozidlo nabíjať v najlepších časoch a podľa dostupnosti nabíjacích staníc. Túto službu, ktorá je dostupná prostredníctvom aplikácie eRoutes, možno využívať aj prostredníctvom funkcie zrkadlenia navigačného systému.
 
Možnosť ovládania centrálneho zamykania dverí, aktivácia svetiel a klaksónu na diaľku.
 
Vďaka tejto novej službe, ktorá po príchode do mesta navrhne parkovacie oblasti s najviac dostupnými miestami, si užívatelia nemusia robiť starosti s hľadaním parkovacích miest.
 
Možnosť na diaľku spustiť alebo naplánovať teplotu vozidla a skontrolovať, naplánovať, spustiť, alebo odložiť nabíjanie batérie.
 
ZDROJ: Tlačová správa P Automobil Import s.r.o.

Kontaktné údaje

 • AUTO - RÁCZ s.r.o.
 • Kalnická cesta 16
  934 01 Levice
 • IČO: 45720355
 • DIČ: 2023100200
 • IČ DPH: SK2023100200

Otváracia doba

 • Pondelok: 07:00 - 16:00
 • Utorok: 07:00 - 16:00
 • Streda: 07:00 - 16:00
 • Štvrtok: 07:00 - 16:00
 • Piatok: 07:00 - 16:00
 • Sobota: zatvorené
 • Nedeľa: zatvorené

Kontakty

 • Predaj nových vozidiel
 • 036 / 6350 350
  0905 403 916
 • predaj (@) peugeotlevice.sk
 • Servis
 • 036 / 6350 354
  0905 479 651
 • servis (@) peugeotlevice.sk


Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. - tvorba web stránok | www.123web.sk